Matkamine on hea viis, kuidas nautida kogu perega looduses olemist ja õppida seda ka paremini tundma. Milline on aga ideaalne matkavarustus, millega tuleb arvestada, kui minna perega matkama? Mida soetada matkamiseks ja kust leida kõik vajalik? Tutvu meie soovitustega, et mõista, milline matkavarustus on vajalik ja sea end valmis järgmiseks põnevaks looduses viibimiseks.

Matkavarustus tuleb valida vastavalt oludele

Matk võib tähendada väga erinevaid asju ja just seetõttu ei saa lühidalt vastata, milline on vajalik matkavarustus. Selle jaoks on vaja teada, kuhu, kui pikaks ja kuidas on plaan matkama minna. Meie keskendume sellele, milline võiks olla matkavarustus, kui sa planeerid loodusesse minekut kogu oma perekonnaga. 

Enne veel, kui kogu matkavarust paika panna, tuleks mõelda sellele, millise pikkusega matkaga on tegu, sest matkavarustus ellujäämiseks metsas ja lühemaks peatumiseks looduses on väga erinev. Kas tegemist on jalgrattamatkaga mõnel Eesti saarel? Lähete hoopiski jalgsi Eesti kauneid paikasid avastama või võtate ette kogu Eesti tuuri autoga ja teete retke raames mitmeid peatusi? 

Matkavarustus jalgsi- või jalgrattamatkaks

Matkavarustus jalgratta- või jalgsimatka jaoks peab olema detailideni läbimõeldud, sest sellisel juhul tuleb asju ise vedada. Kotid võiksid olla võimalikult kerged, aga kõik vajalik peaks siiski olema kaasas. Matkavarustus, mida sellisel juhul vajad:

Multifunktsionaalne matkavarustus annab rohkelt kasutusvõimalusi. Soovitame võimaluse korral varuda tarbeid, mis on kerged, mitmel viisil kasutatavad. Sellised matkatarbed, sobivad jalanõud ja jalgrattad saad valida kogu perele Kaup24 ja Hansaposti e-poest.

Matkavarustus automatkaks

Automatk koos perega on kindlasti mugavaim ja lihtsam viis, seda sellepärast, et nii saad sujuvalt liikuda igale poole kuhu vaja ja võtta kaasa kõik vajalikud asjad. Võta kasvõi kaasa spetsiaalne matkalaud, -tool kui ka muu matkavarustus, mida ei saa võtta kaasa juhul, kui lähed loodust avastama jala või jalgrattaga. Samuti ei tule mõelda, kas kogu matkavarustus on piisavalt väike ja kerge, sest auto mahtuvus võrreldes kogusega, mida ise jaksab vedada, on palju suurem. Haara kaasa kõik vajalik, ka laste mänguasjad ja minge avastage kauneid rabasid, metsasid ja väikeseid Eestimaa linnakesi. Õhtul seage end sisse matka platsile ja pange üles telk. Kui kogu matkavarustus on enne pakkimist korralikult läbi mõeldud, ei jää matkal millestki puudust, vaid saate üheskoos luua uusi mälestusi ja õppida tundma meie loodust. Leia matkavarustus Kaup24 või Hansaposti abiga!