Soovitused, et pakkimine puhkusereisiks mööduks sujuvalt

Kui pikalt oodatud puhkus on juba käeulatuses, on aeg alustada reisiks ettevalmistustega. Üks kõige ajakulukamaid tegevusi on mõelda läbi, mida kaasa pakkida ning kuidas kõik soovitud riided ja jalatsid kohvrisse ära mahutada. Tutvu meie nõuannetega, et muuta pakkimine meeldivaks tegevuseks!

Vali uus pagas vastavalt reisi iseloomule Kaup24 ja Hansaposti e-poodidest

Esimene asi, mida läbi mõelda, on pagas. Kas pakkida kaasa kohver või hoopiski matkaseljakott? Sõltuvalt sellest, millisele reisile lähed ja milliseidtranspordivahendeid selle aja jooksul kasutad, tuleb valida kõige mugavam pagas. Kohver on väga hea valik lennureisiks, aga kui minek on reisile, mille vältel tuleb kasutada erinevaid ühistranspordi vahendeid ja liikuda koos pagasiga ühest punktist teise, võib matkaseljakott osutuda paremaks valikuks. 

 

Meie esimene soovitus on mõelda läbi, mis tüüpi reisile lähed, ja vastavalt sellele valida välja, kas mahukas kohver või seljakott Kaup24 või Hansaposti valikust. Nendest e-poodidest avaneb sul võimalus valida just sellistes mõõtudes ja funktsionaalsusega pagas nagu vaja on. Kasuta erinevaid toote filtreid, et leida sobiv toode ning naudi kiiret ja tasuta tarnet lähimasse pakiuatomaati või postkontorisse.

Võta arvesse seda, milliseid riideid reisil vajad

Lühikeseks nädalalõpu reisiks võta väike kohver, mis vastab lennufirmade käsipagasi mõõtudele, ja paki kaasa riided, mida paariks päevaks vajad. Käsipagasiga reisides ei tohi unustada vedeliku piirmäärasid, sest enamikes lennujaamades on jätkuvalt lubatud maksimaalselt kuni 100 ml mahtuvusega pudelid ja kokku kuni 1 liiter vedelikke ühe inimese kohta.

 

Mida pikemale reisile on minek, seda suurem kohver või muu pagas tuleb valida. Kontrolli alati, kui suur pagas on lennufirmade poolt lubatud ja milline on maksimaalne pagasi kaal, et vältida lennujaamas ebameeldivaid üllatusi. See kehtib ka matkaseljakoti ja igat teist tüüpi pagasi kohta, mida lennureisile soovid kaasa võtta. Kui sind ootab ees autoreis koos perega, võid pakkida oma asjad kaasa just sellisesse pagasisse, mis tundub mugav. Autoga on kerge vedada erinevat tüüpi pagasit ja ei tule muretseda pagasi ülekaalu pärast. 

Soovitused, kuidas nutikalt pakkida:

  1. Mõtle läbi, milliseid tegevusi reisil teed ja pane paika, mida selleks vajad. Reisides lastega arvesta kohvrisse ka ruumi, et sinna lisada varuriideid ja nende lemmikmänguasju.
  2. Vali välja riided ja jalatsid, mis sobivad omavahel kokku ja leiavad palju kasutamist. Eelista alati neid tooteid, mis on multifunktsionaalsed.
  3. Ära aseta riideid kohvrisse suvaliselt, vaid paki ruumisäästlikult, voltides riided võimalikult väikseks.
  4. Väldi nende riiete kaasa võtmist, mis võtavad palju ruumi ja ei leia tihedat kasutamist.
  5. Juhul, kui kohapeal on võimalik riideid pesta, siis kasuta seda võimalust ja ära paki üleliia palju erinevaid rõivaid kaasa, vaid pese neid kohapeal.


Soovitame enne reisi hoolikalt läbi mõelda, mida selle jooksul vajad, ja selle põhjal koostada nimekiri asjadest, mida kaasa pakkida. Nii ei lähe ka viimasel minutil meelest ära, mida kohvrisse lisada, ning üleliigsed asjad jäävad koju. Lisaks riietele ja jalanõudele pea meeles, et alati peavad kaasas olema kehtivad reisidokumendid, retseptiravimid ja muud hädavajalikud asjad. Head puhkust!